- فروشگاه فایل پاورپوینت خدا در زندگی کودکان اقدام پژوهی , درس پژوهی , طرح درس , پاورپوینت درسی , گزارش تخصصی , پیک نوروزی , سوالات دادگستری , تجربیات مدون , فرم و قرارداد
هر گونه مشکل در نحوه خرید، استفاده از فایل، دانلود و... را با شماره پشتیبانی مطرح کنید تا در سریع ترین زمان رفع کنم. همچنین جهت دریافت راهنمایی و ... و همچنین در صورتی که میخواهید فایل را از طریق تلگرام دریافت کنید در تلگرام در ارتباط باشید.

پاورپوینت خدا در زندگی کودکان

پاورپوینت خدا در زندگی کودکان

 

 

 

 

 

 

 

در 81 اسلاید

پیامبر اعظم(ص) به بعضی از کودکان نظر افکند و فرمود: وای بر فرزند آخر الزمان از روش ناپسند پدران شان. عرض شد ای رسول خدا از پدران مشرک؟ فرمود: خیر از پدران مسلمان که به فرزندان خود هیچ یک از فرایض دینی را نمی‌آموزند و به ناچیزی از امور مادی درباره آنان قانع هستند. من از این مردم برئ و بیزارم و آنان نیز از من بیزارند.

 

—3تا6 ساله‌ها: وقتی از آنان پرسیده شد که آیا با دوربین قوی می‌توان خدا را دید بیش از نیمی از آنان پاسخ مثبت داده‌اند و بقیه نیز دلایل خود را در نداشتن دوربین یا بالاتر بودن خدا دانسته‌اند. پاسخ‌های کودکان به این سؤال نشان می‌دهد که به تصور آنها خدا را می‌توان دید.
 

چند عامل ممکن است ذهن کودک را به چنین سؤالاتی هدایت کند:

—تحرک  یک کودک ممکن است او را به این فکر وادارد که آیا خدا می‌تواند او را دنبال کند و حتی بگیرد؟
—کودک ممکن است آگاهی بیشتری درباره بزرگی و عظمت جهان به دست آورد و به راحتی نپذیرد که خدا می‌تواند همه این جهان پهناور را پر کند.
—کودکی که برای نخستین بار وارد مکانی تازه مانند مدرسه می‌شود، احساس تنهایی می‌کند. در این شرایط اضطراب‌آور از خود می‌پرسد:آیا من تنها هستم؟
 

الف)برخورد صادقانه با مصائب

—فرزندتان را تشویق کنید تا احساسات خود را برای شما بیان کند.
—به فرزندتان بیاموزید که راه‌های دیگری نیز برای ابراز احساسات وجود دارد. از فرزندتان بخواهید تا با نقاشی، احساسات خود را در این مورد که خدا کجاست و چه می‌کند، بیان دارد. اگر نقاشی او با باورهای شما تعارض داشت، واکنشی نشان ندهید. با گذشت زمان می‌توانید تصویر ذهنی او را به تدریج اصلاح کنید.
 

فهرست مباحث

—پیشگیری از چند آسیب
—آثار خداشناسی در زندگی کودکان
—برداشت کودکان از خدا
—پایه‌های خداشناسی
—راهکارهای معرفی خدا
—بایسته‌های پاسخگویی
—پاسخ به سؤالات رایج

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
god_863304_3529.zip486.3k